Wycieczka do Guimaraes i Bragi


Podczas odbywania praktyk w Portugalii mieliśmy okazję odbyć wycieczkę do dwóch historycznych miast: Guimaraes i Braga.
Pierwszym miejscem naszej wycieczki był zamek w Guimaraes, który został wzniesiony w celu ochrony wybudowanego w X w. klasztoru. Tutaj prawdopodobnie przyszedł na świat pierwszy król Portugalii. Twierdza była miejscem zamieszkania dla kilku rodzin królewskich, które przyczyniły się do jej rozbudowy. W XX w. zamek został sklasyfikowany jako Narodowy Zabytek a następnie poddano go renowacji. Przeszliśmy się też po urokliwych uliczkach starego miasta.

Następnie udaliśmy się do Bragi- jednego z najstarszych miast w Portugalii. Na początku zwiedziliśmy sanktuarium Bom Jesus do Monte, które znajduje się na liście  światowego dziedzictwa UNESCO.  Miejsce to charakteryzuje się niesamowitą architekturą i oferuje piękny widok na okolice. Schodząc schodami w dół mijaliśmy sześć kapliczek przedstawiających pasję Jezusa. Mieliśmy okazję również zwiedzić tamtejszy park.

Kolejnym punktem zwiedzania była katedra rzymskokatolicka w Bradze, wybudowana w roku 1070, będąca najstarszym kościołem na terenie Portugalii. Przyciąga ona swoimi bogatymi zdobieniami i licznymi kaplicami.

Ostatnim miejscem naszej wycieczki było centrum Bragi, do którego prowadzi zabytkowa brama wjazdowa Arco da Porta Nova. Ponadto mogliśmy zobaczyć zabytkowe ogrody Santa Barbara oraz liczne kościółki i kapliczki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.