Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych


W dniach 12 – 16 września 2022 r. odbyła się w naszej szkole akcja informacyjna związana z obchodami „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”, której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej ze wsparciem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie własne i najbliższych osób oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W sytuacji intensywnego rozwoju chorób zakaźnych, wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, także tych higieniczno – sanitarnych.

W ramach organizacji akcji w szkole przeprowadzone zostały następujące działania:

–  Upowszechnione zostały materiały propagujące korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki chorób zakaźnych, które zostały opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ze wsparciem Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz organizacji pozarządowych.

– W ramach lekcji biologii wyświetlony został film edukacyjny pt. „Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych” oraz zrealizowany został scenariusz zajęć profilaktycznych pt.” Zaszczep się wiedzą”.

– Jednym z ważniejszych działań skierowanych do młodzieży jest Szkolny Konkurs Wiedzy o Chorobach Zakaźnych dla uczniów klas I-II, który odbędzie się w tym miesiącu.