Jan Paweł II


Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

W związku ze zbliżającą się 101. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, patrona naszych szkół, zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych do udziału w Konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II. Zakres tematyczny konkursu obejmuje życie, działalność  i pontyfikat papieża. Konkurs będzie miał  formę testu on-line rozwiązywanego w jednym czasie przez wszystkich uczestników.

W załączniku przedstawiamy regulamin konkursu.

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II. Patronat honorowy nad konkursem objęła Pani Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pani Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty, Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, o. Samuel Pachowski przeor Jasnej Góry.

Konkurs umieszczony jest w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej                                  i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2020/2021.

Prosimy o przesłanie kart zgłoszeniowych i oświadczeń (zał.1 i 2 do regulaminu ) do 31.03.2021 r. na adres: agnieszka.orman.kazik@zst.czest.pl

W temacie maila zgłoszeniowego należy wpisać :

Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II.

Nagrane recytacje należy przesłać do 12.04.2021 r. na adres: ewelina.twardowska.mucha@zst.czest.pl

Załączniki:

 


Zrealizowane

PODSUMOWANIE I OGŁOSZENIE WYNIKÓW

IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II

 Jeszcze parę miesięcy temu nikt z nas się nie spodziewał, że dziś  18 maja 2020 roku w 100 rocznicę Urodzin św. Jana Pawła II nie będziemy na Jasnej Górze w Sali Papieskiej. To właśnie tam miało się odbyć uroczyste wręczenie nagród Laureatom i Wyróżnionym w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji św. Jana Pawła II. Pandemia pokrzyżowała trochę nasze plany, ale najważniejsze, że 45 osób ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, odpowiedziało na zmienioną formę Konkursu. Do końca marca uczestnicy nadsyłali do naszej szkoły filmiki z nagraną swoją recytacją, gdzie krótko przedstawiali siebie imieniem i nazwiskiem, klasą i szkołą, do której uczęszczają oraz tytułem utworu, który wybrali. Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: I kategoria klasy 4-6 szkoła podstawowa, II kategoria klasy 7-8 szkoła podstawowa oraz III kategoria szkoła ponadpodstawowa. Uczestnicy bardzo poważnie potraktowali temat, co było widoczne  w odświętnym stroju, w portretach Ojca Świętego umieszczonych  w tle domowym, a także w odpowiedniej modulacji głosu, pięknej dykcji oraz recytacji ze zrozumieniem, trudnej dla młodego człowieka poezji. W każdej kategorii zostały przyznane I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

            Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, życzliwość i honorowy  patronat, który objęli nad Konkursem: Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Śląski  Kurator Oświaty  Pani Urszula Bauer,  ks. Arcybiskup Metropolita  Częstochowski  Wacław Depo  oraz O. Marian  Waligóra – Przeor Jasnej Góry.

 Dziękujemy uczestnikom za udział, a Państwu za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do recytacji.

Dziękujemy Radio Jasna Góra, Radio Fiat, Tygodnikowi Katolickiemu Niedziela, Telewizji Polskiej Oddział Katowice, którzy wsparli nas medialnie.

 WYRÓŻNIENIA w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim  Poezji św. Jana Pawła II

otrzymują:

W kategorii pierwszej szkół podstawowych:

 1. Bartosz Widera ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr17 w Sosnowcu
 2. Franciszek Zbrojkiewicz z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie.
 3. Mikołaj Ząbkowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku.
 4. Amelia Jankowska ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym.

W kategorii drugiej szkół podstawowych:

 1. Oliwia Kotkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku.
 2. Oliwia Sęk ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Dąbrowie Górniczej.
 3. Julia Szulc ze Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Czarnym Lesie.
 4. Wiktoria Mika ze Szkoły Podstawowej nr 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie.

W kategorii  szkół ponadpodstawowych:

 1. Natalia Makowska z VII L.O. im M. Kopernika w Częstochowie.
 2. Jakub Wójcik z V L.O. im. A. Mickiewicza w. Częstochowie.
 3. Marty Koniecznej z IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.
 4. Poli Cywińskiej z I L.O. im. J. Słowackiego w Częstochowie.

 

LAUREACI  IV Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorskiego  Poezji św. Jana Pawła II

 

 III  miejsce w konkursie, w pierwszej kategorii szkół podstawowych:

Kornelia Radecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Myszkowie.

 

III  miejsce w konkursie, w drugiej kategorii szkół podstawowych:

 Anna Ślimok z Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach.

 

III  miejsce  w konkursie, w kategorii szkół ponadpodstawowych:

 Natalia Gradzik z I L.O im. J. Słowackiego w Częstochowie.

 

II  miejsce w konkursie, w pierwszej kategorii szkół podstawowych:

Hanna Przybylska ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Częstochowie.

 

II  miejsce w konkursie, w drugiej kategorii szkół podstawowych:

Julia Korzec ze Szkoły Podstawowej w Pińczycach.

 

II  miejsce w konkursie, w kategorii szkół ponadpodstawowych:

 Magdalena Sędor z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach.

 

I  miejsce w konkursie, w pierwszej kategorii szkół podstawowych:

 Blanka Stępień ze Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach.

 

I  miejsce w konkursie, w drugiej kategorii szkół podstawowych:

Mateusz Frymus ze Szkoły Podstawowej im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach.

 

I  miejsce w konkursie, w kategorii szkół ponadpodstawowych:

 Joanna Migalska z I L.O im. J. Słowackiego w Częstochowie.

 

Gratulujemy zwycięzcom konkursu. Dyplomy i nagrody rzeczowe zostaną dostarczone przez organizatora do szkół laureatów na terenie Częstochowy, a pozostałe wyślemy pocztą.

 

Na koniec pragniemy zaprosić Państwa  na  filmowe podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II,
przypominające o 100 rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II.

 


Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, patrona naszych szkół, zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych do udziału w Konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II. Zakres tematyczny konkursu obejmuje życie, działalność  i pontyfikat papieża. Konkurs będzie miał  formę testu on-line rozwiązywanego w jednym czasie przez wszystkich uczestników.

W załączniku przedstawiamy regulamin konkursu.

 

27 i 28 lutego 2019 r. Zespół Szkół Technicznych zorganizuje
III Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II

 

Do pobrania regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa – LINK


19 maja 2017 r.

Zespół Szkół Technicznych

zorganizuje

I Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Poezji św. Jana Pawła II”

Do pobrania regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa – LINK