“Fokus na OZE” – czyli uczymy o odnawialnych źródłach energii


OZE_tlo


O projekcie


Regulamin konkursu gimnazja


Regulamin konkursu szkoły podstawowej

UWAGA: Rozstrzygnięcie konkursów

FOKUS NA OZE – CZYLI UCZYMY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII

 

W ramach projektu FOKUS NA OZE – CZYLI UCZYMY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII, realizowanego w Zespole Szkół Technicznych przez Stowarzyszenie “PERSPEKTYWY-ZST SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI, zostały zorganizowane dwa konkursy, które trwałyod 1 lutego do 31 marca, a miały za zadanie: budowanie postawy ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko w którym żyjemy oraz podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, szkół gimnazjalnych i podstawowych. Konkursy skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i młodzieży szkół podstawowych ze szkół miasta i powiatu częstochowskiego

Konkurs dla gimnazjalistów nosił tytuł: „Rzeźba z surowców wtórnych – “Najsłynniejsze budowle Polskich miast”. Pokazywał możliwości wykorzystania odpadów z życia codziennego i przekształcenie tych odpadów w produkty „ z artystyczną duszą” . W konkursie wzięło udział 16 prac z Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum we Wrzosowej, Gimnazjum w Rudnikach.

 

I tak : Pierwsze miejsce – Joanna Ociepa, Gimnazjum nr 2

Drugie miejsce – Adam Matyszczak, Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego we Wrzosowej

Trzecie miejsce – Paulina Kołodziejczyk, Gimnazjum nr 10 w Częstochowie

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Sitowska , Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów, Emilia Ćwikła, Gimnazjum nr 14 w Częstochowie

 

Drugi konkurs, to konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych: “Żyć ekologicznie, czyli jak?Wzięło w nim udział 16 uczniów ze szkoły podstawowej nr 31, Szkoła Podstawowa we Wrzosowej, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa im. Zofii Szulc

W tym działaniu podnosiliśmy świadomość ekologiczną młodzieży ze szkół podstawowych, oraz ich wiedzę z zakresu ochrony środowiska i ekologii.

I tak : Pierwsze miejsce – Anna Bielecka, Szkoła Podstawowa nr 31

Drugie miejsce – Patryk Musiał , Szkoła Podstawowa nr 31

Trzecie miejsce – Aleksandra Tutaj, Szkoła Podstawowa nr 31

Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Parafiniuk, Szkoła Podstawowa we Wrzosowej, Joachim Siejak , Szkoła Podstawowa we Wrzosowej

 

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie, wraz z opiekunami zapraszamy do Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy w dniu 6 czerwca o godzinie 9.00, po odebranie dyplomów oraz nagród!

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych!