Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych


26 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania klas maturalnych. Nie mogło zabraknąć życzeń, podziękowań, kwiatów, a także mnóstwa emocji i wzruszeń. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i świadectwa z wyróżnieniem. Były też nagrody dla tych, którzy osiągali sukcesy w sporcie, konkursach szkolnych i międzyszkolnych, godnie reprezentowali szkołę podczas różnych uroczystości.

Zastępca komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie mjr Jacek Michałowski wręczył Certyfikaty uczniom Wojskowej Klasy Mundurowej.

Naszą szkołę w tym roku opuściło 98 abiturientów. Wszystkim im powodzenia na egzaminie maturalnym, mądrych wyborów życiowych oraz sukcesów w dorosłym życiu życzyła dyrektor szkoły Patrycja Rozpondek.

Następnie głos zabrali maturzyści, którzy podziękowali za wspaniały czas w szkole: dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie, jakie włożyli w ich wychowanie, nauczanie i przygotowanie do matury. Młodszym koleżankom i kolegom za przyjaźnie i atmosferę panującą w szkole.

Uczniowie klas czwartych przygotowali występ artystyczny w formie scenki kabaretowej przedstawiającej wyjątkową lekcję języka polskiego, zagrzewającą kolegów i koleżanki do nauki przed zbliżającą się maturą. Przekazali wszystkim życzenia odwagi w  realizowaniu swoich planów, wymarzonej, satysfakcjonującej pracy i spełnienia marzeń.

 

Z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja podczas dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć akcentów patriotycznych. Tę część akademii przygotowali uczniowie z klas pierwszych.