Wigilia


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze

Jest taki dzień…

Ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w Zespole Szkół Technicznych w piątek, 21 grudnia, kiedy to wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w swoich pracowniach nie po to, aby się uczyć, ale by spędzić wspólnie wyjątkowe chwile wokół pięknie przystrojonych świątecznych stołów, na których pojawił się opłatek, świąteczne potrawy, wypieki, słodycze oraz owoce. Przy akompaniamencie bożonarodzeniowych kolęd łamano się opłatkiem, składano sobie życzenia i wspominano piękne chwile mijającego roku.

Dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście również spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole, a w atmosferę uroczystego świętowania wprowadził ich występ młodzieży, która przygotowała na tę okazję wybór wierszy bożonarodzeniowych, natomiast chór wspaniale zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Be wątpienia dzisiejsze spotkania wigilijne wprowadziły wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia. Z tej okazji naszej dyrekcji, gronu pedagogicznemu, wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy wielu wspaniałych świątecznych wzruszeń, czułych spotkań z najbliższymi, radości, miłości i pokoju , niezapomnianej zabawy sylwestrowej oraz Szczęśliwego Nowego 2019 roku!

Wesołych świąt!