Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych


W dniach od 11.12.2018 r. do 14.12.2018 r. odbywał się IX Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych. Adresatami działań byli uczniowie ostatnich klas gimnazjum i szkół podstawowych. Celem projektu było zapoznanie uczniów z zawodami i branżami obecnymi na lokalnym rynku pracy. Zespół Szkół Technicznych zaprezentował swoją ofertę edukacyjną poprzez pokazy czynności zawodowych z branży budowlanej, sanitarnej, energii odnawialnej i architektury krajobrazu. Prace wykonane przez naszych uczniów charakteryzowały się dużą różnorodnością. Zainteresowani uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach florystycznych, rysunkowych oraz zwiedzić ogród dydaktyczny znajdujący się na terenie szkoły. Uzupełnieniem warsztatów była multimedialna prezentacja przestawiającą specyfikę zawodu architekta krajobrazu.