Turniej Zawodowca


Tradycją Zespołu Szkół Technicznych jest coroczne organizowanie Festiwalu Techniki, w ramach którego przedstawiciele wszystkich kierunków kształcenia naszej szkoły prezentują swoje zawody. Festiwal Techniki odbywa się zawsze na wiosnę, a jednym z jego wydarzeń jest Turniej Zawodowca, podczas którego reprezentanci klas rywalizują między sobą w różnych konkurencjach o miano Zawodowca Roku ZST. W bieżącym roku szkolnym ze względu na panującą pandemię koronawirusa musieliśmy zmodyfikować organizację Turnieju Zawodowca i przeprowadziliśmy rywalizację między zawodowcami z naszej szkoły w dwóch odrębnych konkursach:

– na najpiękniejszą pracę prezentującą zawody nauczane w ZST,

– na najlepsze logo dla poszczególnych kierunków kształcenia realizowanych w naszej szkole.

Do konkursu na najpiękniejszą pracę prezentującą zawody nauczane w ZST przygotowano 6 propozycji, natomiast do konkursu na najlepsze logo dla poszczególnych kierunków kształcenia naszej szkoły przygotowano 54 projekty. W dniach od 12 do 15 maja trwało głosowanie na Facebooku naszej szkoły na najciekawsze koncepty, następnie wszystkie prace zostały ocenione przez wykwalifikowane Jury, składające się z dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły. Komisja dokonując wyboru uwzględniła pomysł, ranking na fb, wkład pracy oraz kryteria, jakie musi spełniać logotyp i praca promująca zawód.

Jest nam bardzo miło ogłosić, że w konkursie na najpiękniejszą pracę prezentującą zawody nauczane w ZST przyznano pierwsze miejsce, które zdobył  Grzegorz Mysłek z klasy I TI g za promocję kierunku technik informatyk. Przyznano również nagrodę publiczności za najwięcej polubień, która trafi do Patryka Szymczyńskiego z klasy III TT, za promocję kierunku technik inżynierii sanitarnej. 

W konkursie na najlepsze logo dla poszczególnych kierunków kształcenia ZST zwyciężył Kamil Najnigier z klasy 3 m/m za projekt logo kierunku monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Tomaszewska z klasy 1 Tak g za projekt logo kierunku technik architektury krajobrazu, natomiast trzecie miejsce uzyskała Aleksandra Bambynek z klasy 2 A/S również za projekt logo kierunku technik architektury krajobrazu.

Przyznano także wyróżnienia, które zdobyli: Patrycja Buchwald z klasy 2 A/S, Patrycja Biadacz z klasy 1 Tak g, Jessica Lis z klasy 1 Tak g oraz Sebastian Byczkowski z klasy 1 Tak g.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach serdecznie dziękujemy za kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie. Laureatom obu konkursów składamy ogromne gratulacje i wszystkim życzymy powodzenia w następnych rozgrywkach konkursowych!