Portugalia od święta


Kolejny tydzień na praktykach w Portugalii zakończyliśmy dwoma atrakcyjnymi wyjazdami.  Pierwszy rozpoczęliśmy od Fatimy, miasta, które – podobnie jak Częstochowa – jest znanym ośrodkiem kultu maryjnego i centrum pielgrzymkowym w Europie. To tu w 1917 roku miały miejsce objawienia, które były udziałem trójki pastuszków.

Następnie pojechaliśmy do nadmorskiego Aveiro – portugalskiej Wenecji, miasteczka z kolorowymi kamieniczkami, przeciętego kanałami, po których pływają gondole. Niestety, z tej atrakcji musieliśmy zrezygnować. Gdyby pogoda była odrobinę lepsza…

Następny dzień poświęciliśmy na dwie miejscowości na północy kraju. Viana do Castello przywitała nas znowu kapryśną aurą. Rekompensatą były fantastyczne widoki z położonego nad miastem Monte de Santa Luzia na ujście rzeki Limy, Atlantyk i most Gustava Eiffla ( tak, tak, tego samego). Zwiedziliśmy również położone w centrum miasteczka muzeum strojów.

Ponte de Lima z kolei zachwyca średniowiecznym mostem, uroczą starówką w jednym z najstarszych miast w kraju i muzeum…wina, gdzie nie obyło się bez degustacji.