Międzynarodowy Konkurs “W duchu Strzeleckiego”


Drodzy nauczyciele i uczniowie. Niedawno w naszej szkole został zorganizowany konkurs na portret Pawła Edmunda Strzeleckiego. Prace laureatów można zobaczyć na stronie internetowej szkoły oraz FB szkolnym. Nagrodzone prace zostały dostrzeżone i docenione przez organizatorów konkursu ogłoszonego przez sydnejską organizację  Kościuszko Heritage, która zasugerowała wysłanie prac plastycznych naszej młodzieży na konkurs ww. organizacji. Są trzy kategorie prac dotyczące bohatera konkursu: plastyczna, muzyczna i poetycka. Jeśli wśród uczniów naszej szkoły są osoby chętne do wzięcia udziału w tym konkursie serdecznie zapraszam, a nauczycieli proszę o pomoc uczniom. Więcej informacji znaleźć można w poniższym linku.:

https://kosciuszkoheritage.com/150/konkurs/?fbclid=IwAR3wUR1wwbT0s5-kk8I_F65V2CMO7NV2q9uDY7wVXYwrBu-J_aHRLhhVPnc

Międzynarodowy Konkurs “W duchu Strzeleckiego”
Strzelecki – Przyjaciel rdzennej ludności (Friend of the First Nation Peoples
)

Przy wsparciu Ambasady RP w Canberze.

Nadszedł wielki moment. 1 marca 2023 r. uroczyście ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs “W duchu Strzeleckiego” w  hołdzie wielkiemu odkrywcy, akademikowi, filantropowi, przyjacielowi  Aborygenów.  Konkurs organizujemy z okazji  Roku Strzeleckiego ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej w 150. rocznicę śmierci Pawła Edmunda. Poniżej linki do regulaminu, karty zgłoszeniowej oraz pomocy konkursowych.

PDF. Regulamin Konkursowy w Duchu Strzeleckiego

Konkursowa Karta Zgłoszeniowa PDF

Konkursowa Karta Zgłoszeniowa DOCX

Inicjatorem konkursu jest sydnejska organizacja Kosciuszko Heritage Inc., wspierana przez Ambasadę RP w Canberze, Polską Fundację Kościuszkowską w Warszawie, Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie, Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu oraz Federację Organizacji Polskich w Nowej Południowej Walii. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 25 tysięcy dolarów australijskich oraz inne, atrakcyjne nagrody rzeczowe. W konkursie mamy trzy kategorie: muzyczną, plastyczną oraz poetycką.

Zachęcamy do komponowania piosenek, pieśni, lub ballad po polsku lub po angielsku i nadsyłania ich pocztą elektroniczną w formie audio lub wideo.
I nagroda za najlepszą piosenkę – PIĘĆ  tysięcy dolarów! W kategorii plastycznej duża rozmaitość  form: portrety, sceny rodzajowe, kolaże, komiksy, karykatury, plakaty, memy, logotypy, projekty murali czy medalionów – do nadsyłania w postaci digital. W kategorii poetyckiej  oczekujemy wierszy po polsku lub angielsku, nie dłuższych niż tysiąc słów.

Biorąc udział w konkursie masz fantastyczną szansę zaprezentowania swych  talentów w skali międzynarodowej.

Konkurs dla dorosłych oraz młodzieży (w wieku 12-18 lat)  potrwa do 20 lipca. Na czele zespołu jurorów stoi  dr Leszek Marek  Krześniak, wieloletni prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej. Całą listę jurorów oraz informacje o nagrodach znajdziesz w REGULAMINIE KONKURSU. Werdykt Jury będzie ogłoszony 6 października 2023  podczas uroczystej gali w Sydney.

Tymczasem zapraszamy do studiowania  materiałów pomocniczych,  rekomendowanych  linków oraz ikonografii. Chcemy Was przygotować jak najlepiej do konkursu. Niechaj Strzelecki  przyniesie Wam światową sławę!

TU KONKURSOWE POMOCE

Polecane linki do publikacji internetowych

Link do Konkursowej ikonografii

Opublikowane na: kosciuszkoheritage.com/150/

Kontakt: Dr Ernestyna Skurjat-Kozek office@kosciuszkoheritage.com