VI Konkurs Matematyczny “Myśl logicznie” – wyniki


Dnia 21 lutego 2023 r. odbyła się VI. edycja Konkursu Matematycznego „Myśl logicznie”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i upowszechnianie wiedzy o wielkich Polakach – ludziach nauki i techniki, odkrywcach i podróżnikach, walczących o wolność ojczyzny. Zestaw konkursowy składał się z dwóch części: logiczno-rachunkowych zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz krzyżówki tematycznej. Krzyżówka tematyczna w tej edycji konkursu dotyczyła postaci Patrona roku 2023, Pawła Edmunda Strzeleckiego – polskiego podróżnika, geologa, geografa, badacza i odkrywcy. Paweł Edmund Strzelecki jako pierwszy Polak indywidualnie okrążył świat w celach naukowych, odwiedził wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

Do konkursu przystąpiło 82 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z 29 szkół Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego, myszkowskiego, lublinieckiego i kłobuckiego. Poziom konkursu był wyrównany, a konkurencja duża – wszyscy uczestnicy konkursu pracowali z wypiekami na twarzach.

A oto laureaci:

I miejsce: Kacper Kołodziński, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie

II miejsce: Kinga Maszczyk, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie

III miejsce: Dawid Baran, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie

    

Jednocześnie przyznano wyróżnienia uczniom, którzy znaleźli się prawie „na podium”:

Wiktor Czołgosz, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie,

Martyna Czerwik, Szkoła Podstawowa nr 6 w Myszkowie,

Mikołaj Białowąs, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie,

Daniel Kaczmarzyk, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie,

Hubert Torchalski, Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jerzego Dudy-Gracza w Częstochowie,

Aleksandra Pikuła, Szkoła Podstawowa w Niegowie,

Weronika Woźniak, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie,

Antoni Deko, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie,

Nikodem Żak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowach nad Okszą, 

Martyna Kamala, Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce 23 marca 2023 r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie, ul. Mikołaja Kopernika 79/87, 42-217 Częstochowa. 

Konkurs został ujęty w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023 jako konkurs o zasięgu wojewódzkim.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności!