ZST czwartą sztafetą szkół średnich w Częstochowie


                              30 września nieopodal Lasku Aniołowskiego, przy porywistym wietrze i dokuczliwych  opadach  deszczu  odbyły się zawody o mistrzostwo szkół średnich w sztafetowych biegach przełajowych w Częstochowie. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, zajmując wysokie 4 miejsce.

          Początek rywalizacji nie zapowiadał  wysokiej lokaty naszych przełajowców, którzy po czterech zmianach zajmowali 6 miejsce, plasując się w środku stawki zawodów. Na duże słowa uznania zasługują Dawid Zaskórski oraz Maciej Bartosik, którzy w ostatnich dwóch zmianach popisali się świetnymi finiszami pokonując rywali z ZS im.Żeromskiego oraz LO Katolickiego. Zawody wygrali zawodnicy z  IV LO im. H. Sienkiewicza, którzy od początku nadawali ton rywalizacji przed uczniami z ZS Kochanowskiego oraz TZN.

          Naszym przełajowcom należą się gratulację za zaangażowanie i sportową wolę walki do ostatnich metrów.

         Reprezentacja: Konrad Duda (kl. I M/MDg), Emil Świtała (kl. II TB), Mateusz Pala (kl.IV  TO/TUS), Kacper Suś (kl.I TAKg), Dawid Zaskórski (kl. I TBg), Maciej Bartosik (kl.I M/MDg), Maciej Pełka (kl. I M/Mdg), Jakub Nogal (kl. II TO), Kamil Włóczyk (kl. I TIg).

Opiekunem zespołu był Robert Żurek.