Wyniki IV Konkursu Matematycznego “Myśl logicznie”


Wyniki IV Konkursu Matematycznego „Myśl logicznie”

20 marca bieżącego roku odbyła się IV edycja Konkursu Matematycznego „Myśl logicznie”, przeznaczonego dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród młodzieży naszego regionu, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz  rozpowszechnianie wiedzy o wielkich Polakach. W tej edycji głównym bohaterem był polski klasyk fizyki statystycznej Marian Smoluchowski, który prowadził badania nad wyjaśnieniem ruchów Browna, a przez to przyczynił się do sformułowania teorii Einsteina, która to z kolei wyjaśniła chaotyczne ruchy cząstek. 

Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z klas  VII i VIII  dwunastu szkół podstawowych z Częstochowy i regionu. Uczestnicy mieli za zadanie zmierzyć się z zestawem zadań logiczno-matematycznych oraz z krzyżówką dotyczącą postaci tegorocznego bohatera – Mariana Smoluchowskiego.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji:

I miejsce – Jakub Szyda – SP w Starym Cykarzewie,

II miejsce – Maria Krawczyk-Wojciechowska – SP nr 54 w Częstochowie,

III miejsce – Samuel Bryła – SP nr 2 w Częstochowie. 

20 maja 2021r. odbyło się wręczenie Finalistom dyplomów oraz nagród.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce i rozwijaniu matematycznych pasji.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w jego kolejnych edycjach.

Organizatorzy konkursu: Renata Kręciwilk, Agnieszka Perełka (koordynator tegorocznej edycji konkursu), Sylwia Knoll, Aneta Kazibudzka, Aneta Góra, Renata Włodarczyk.