Wycieczka Szaflary – Poronin – Zakopane


Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych pod opieką nauczycieli uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce krajoznawczej w terminie 29.02-01.03.2024r. pt.: „Zakopane inaczej – wycieczka inna niż wszystkie…”

W pierwszym dniu wycieczki spędziliśmy kilka godzin na basenach termalnych Gorący Potok w Szaflarach, gdzie korzystaliśmy z basenów zewnętrznych i wewnętrznych napełnionych woda termalną o temperaturze 24-36 stopni. Następnie przemieściliśmy się do Zakopanego i uczniowie uczestniczyli w grze w pokojach tajemnic Escape Room. Aby się wydostać z pokoi  musieli rozwiązać szereg zagadek, zadań i wczuć się w panującą tam atmosferę przygody, intrygi i horroru.

Następnie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do Poronina i zostaliśmy zakwaterowani w Ośrodku Wczasowym Poronianka.

Po śniadaniu wyruszyliśmy na całodzienny pobyt do Zakopanego – Stolicy Polskich Tatr. Wjechaliśmy na szczyt Gubałówki i spacerując granią mogliśmy podziwiać najciekawszą część panoramy Tatr, Zakopanego i Pienin.

Następnie udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajduje się tutaj makieta Tatr, realistyczne dioramy 3D, rekonstrukcja jaskini i sale odkryć z interaktywnymi eksponatami. Obejrzeliśmy ciekawe seanse 4D opowiadające o naszych pięknych, polskich górach.

Zwiedziliśmy Krupówki i słynny deptak o niepowtarzalnym charakterze, gdzie był czas na obiad i zakup pamiątek.

Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do Częstochowy. Pogoda i humory dopisywały nam w czasie całego pobytu na południu Polski.