Świąteczna pomoc charytatywna


Zbliża się Wielkanoc – najważniejsze święta chrześcijańskie, które w tradycji polskiej obchodzone są bardzo uroczyście, zazwyczaj w gronie rodzinnym, a ich nieodzownym elementem jest wielkanocne śniadanie. Nie zawsze jednak rodziny mogą spotkać się przy suto zastawionym stole, dlatego w wielkim poście prowadzone są różnorodne akcje charytatywne, mające na celu wsparcie tych, którzy przeżywają trudności, zwłaszcza te o charakterze materialno-finansowym.

Pomagać można na różne sposoby: wspierając finansowo instytucje dobroczynne lub indywidualne osoby, można zakupić i przeznaczyć rozmaite towary na cele charytatywne, a także poświęcić swój czas i wysiłek fizyczny na rzecz potrzebujących. Ten trzeci sposób wybrali uczniowie klasy 2 TIg, którzy 22 marca 2021 roku, wraz z wychowawczynią, wzięli udział w świątecznej akcji charytatywnej, polegającej na przygotowaniu paczek żywnościowych, które przed świętami wielkanocnymi zostaną przekazane przez częstochowski odział Caritas, osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Młodzi ludzie poświęcili kilka godzin na zapakowanie kilkuset paczek z produktami spożywczymi, które stanowić będą istotną pomoc dla rodzin, osób samotnych, chorych i opuszczonych, które dzięki naszemu wsparciu będą miały szansę radośniej spędzić te pełne nadziei, święta wielkanocne.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do angażowania się wielorakie działania charytatywne, zarówno te przedświąteczne, jak i organizowane w innych okresach roku, gdyż „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.