Najpiękniej przystrojony koszyczek wielkanocny


Z okazji Świąt Wielkanocnych, Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów Zespołu Szkół Technicznych do wzięcia udziału w konkursie na Najpiękniej przystrojony koszyczek wielkanocny.

Koszyk wielkanocny to w Polsce obowiązkowy element świąt Wielkiej Nocy. Jest on nieodłącznie związany z Wielką Sobotą, kiedy to w kościołach tradycyjnie święci się pokarmy, które później trafiają na stół podczas śniadania w niedzielę wielkanocną. Tradycyjnie w koszyczku święci się pokarmy, ale coraz częściej staje się on też ozdobą wielkanocnego domu – mniejsze lub większe koszyki ustawia się w różnych miejscach domu, wypełniając pisankami, kwiatami i różnorodnymi dekoracjami wielkanocnymi. Możliwości dekoracyjnych jest wiele – od tradycyjnych po nowoczesne, dlatego też z największą ciekawością chcielibyśmy obejrzeć te koszyczki, które nasi uczniowie wspólnie z rodzeństwem i całymi rodzinami przygotują na Wielkanoc 2021 roku.

Zapraszamy zatem uczniów ZST do udostępnienia nam zdjęć swoich niepowtarzalnych koszyczków wielkanocnych. Zdjęcia święconek wielkanocnych można przesyłać przed lub po świętach, do wtorku 06.04.2021 r. na adres mailowy opiekunki Samorządu Uczniowskiego: magdalena.raganiewicz@wp.pl

            Serdecznie zachęcamy uczniów do uczestnictwa w konkursie!