Praktyki w Hiszpanii uczniów technikum architektury krajobrazu


6 kwietnia w sobotę 10 uczniów z technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami: panią Joanna Tomczak i Magdaleną Raganiewicz wyleciało do Hiszpanii,  by odbyć 4 -tygodniowe praktyki w ramach programu Erasmus+.

Uczniowie w pierwszych dniach pobytu zapoznali się z miejscem pracy. Realizują program praktyk w wielostrukturowym centrum ogrodniczym i szkółce egzotycznych roślin ozdobnych w okolicach Grenady. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem praktyk sprawują nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i hiszpańscy opiekunowie.

Uczniowie w czasie pobytu na stażu w Hiszpanii realizują program kulturowy. W pierwszym tygodniu pobytu zwiedzaliśmy Sacromonte. Dzielnica ta jest niezwykle malownicza, położona brzegach rzeki Darro. Stąd wywodzi się flamenco. Charakterystyczne dla tego miejsca są  jaskinie (las cuevas ) jako tradycyjne miejsca mieszkalne. W Sacramonte znajduje się najwyższy punkt widokowy Mirador de San Miguel Alto, gdzie można podziwiać panoramę miasta. Spacerowaliśmy również krętymi i niezwykle urokliwymi uliczkami Albaicin – najstarszej dzielnicy Grenady.

Grenada jest miastem wielokulturowym, określa się ją jako „perłę Andaluzji”. Warto przytoczyć słowa meksykańskiego pisarza : „Kobieto, daj jałmużnę, bo nie ma nic straszniejszego, niż być ślepcem w Granadzie”.