Praktyki w centrum ogrodniczym Cambil w Grenadzie


Minął pierwszy tydzień praktyk w Hiszpanii. Uczniowie z technikum architektury krajobrazu realizują program praktyk w centrum ogrodniczym i szkółce egzotycznych roślin ozdobnych Cambil w okolicach Grenady.

Centrum ogrodnicze ma wiele działów, m.in.: rośliny drzewiaste na zewnątrz w donicach i w gruncie, rośliny w szklarniach i pod  ciennikami, ekspozycje roślin mniejszych i kwiatowych na stołach produkcyjnych, rośliny doniczkowe, sukulenty i kaktusy, dekoracje i produkty ogrodnicze w sklepie oraz poletka uprawowe. Różnorodność i kolorystyka roślin zachwyca.

Stażyści wykonują prace związane z produkcją roślin ozdobnych, pielęgnacją zieleni i prace porządkowe na terenie sklepu. Przesadzają rośliny do gruntu i większych pojemników, oczyszczają palmy z suchych liści, usuwają chwasty z pojemników, przycinają przekwitłe kwiatostany. Przygotowują rośliny do sprzedaży i transportu, metkują i oznaczają doniczki roślin kwiatowych. Zajmują się również nawadnianiem i podlewaniem drzew i krzewów ozdobnych, egzotycznych drzewek owocowych.

Uczniowie z zaangażowaniem wykonują przydzielone zadania, a hiszpańscy opiekunowie są zadowoleni z efektów ich pracy.