Praktyka zagraniczna w Portugalii


Europejscy Zawodowcy Praktyka zagraniczna w Portugalii

 

Od 28 września 2018 uczniowie z klas III i IV technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz III i IV klasy technikum urządzeń sanitarnych odbywają miesięczną praktykę zawodową w Portugalii w ramach projektu Erasmus +. 

Grupa naszych uczniów pod opieką pani Agaty Adamiec i pani Doroty Perygi przybyła w piątek do miasteczka Povoa de Varzim, położonego bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim. W sobotę zapoznali się z piękną okolicą, natomiast w niedzielę wyruszyli już na pierwszą wycieczkę do Ponte de Lima i Viana do Castelo. W pierwszej miejscowości przeszli przez słynny most wybudowany przez Rzymian,  który miał stanowić przystanek na trasie ważnego szlaku handlowego wiodącego z Bragi do hiszpańskiej Astorgi. Ponadto odwiedzili jeden z największych targów w Portugalii oraz piękny ogród pełen egzotycznych drzew i kwiatów. Następnie grupa udała się do drugiego miasta Viana do Castelo, gdzie zachwycił ich widok miasta z najwyższej wieży katedry Świętej Luizy. Uczestnicy zwiedzili również samą katedrę. 

Od poniedziałku uczniowie uczęszczają na praktyki w różnych firmach zlokalizowanych w obrębie miasta Porto. Mają już za sobą pierwsze dni szkolenia. W większości uczestnicy pracują w terenie, przy montażu instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, elektrycznych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Uczniowie zajmują się także: serwisowaniem urządzeń do podgrzewania wody, izolowaniem instalacji oraz montowaniem systemów do uzdatniania wody. 

Więcej szczegółów na temat praktyk w następnej relacji. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.