Pączek dla Afryki


Choć tłusty czwartek już za nami, to w środę 21 lutego w naszej szkole wiele osób zajadało się pączkami i innymi słodkościami. Można je było kupić na kiermaszu misyjnym w ramach akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki 2024. Razem ratujemy życie dzieciom”. Pyszności z marmoladą, budyniem, serem znalazły się na kiermaszu dzięki naszym ofiarodawcom, którzy otworzyli swoje serca i przyłączyli się do tej akcji. Mogliśmy skosztować wypieków Piekarni Macieja Musiorskiego i Piekarni U Chłopaków z Częstochowy, Cukierni Dorota z Mykanowa oraz Cukierni Aleksandra z Kłobucka.

Fundusze zebrane w czasie kiermaszu – 880 złotych – zostały wpłacone na konto Fundacji Kapucyni i Misje z przeznaczeniem na różne cele humanitarne w Afryce, m.in. utrzymanie szpitali, dożywianie dzieci w szkołach, budowę szkoły stolarskiej dla chłopców, edukację dzieci z buszu, budowę studni w Czadzie.

Uczniom i wszystkim pracownikom naszej szkoły dziękujemy za aktywny udział w akcji. Przedstawicielom Samorządu Szkolnego i wolontariuszom biorącym udział w kiermaszu za poświęcony czas i zaangażowanie. Kolejny raz okazało się, że pomaganie łączy społeczność naszej szkoły i wywołuje uśmiech.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę darczyńców słodkości, bo bez nich ta akcja nie mogłaby się odbyć.