Konkurs “Angielski w medycynie”


W dniu 9 stycznia 2024 r. uczniowie ZST wzięli udział w I wewnątrzszkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół ponadpodstawowych ANGIELSKI W MEDYCYNIE, organizowanego przez COLLEGIUM MEDICUM Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

 Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności uczniów z zakresu chemii i biologii w połączeniu z dobrą znajomością języka angielskiego.

  Uczniowie ZST zakwalifikowani do II etapu to : MATEUSZ BOLART z klasy 4T/T, KAROLINA KUBIK z klasy 4 A/O, NATALIA SKOCZYLAS z klasy 3 TAK oraz NORBERT JANIK też z klasy 3 TAK.

Zwycięzcom I etapu serdecznie gratulujemy dużej wiedzy i umiejętności językowych oraz życzymy sukcesów w kolejnych etapach. Etap II będzie miał miejsce w V L.O. im. A. Mickiewicza dnia 15 lutego 2024r.   

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie I etapu – mgr Justyna Sobczyk -Szwed i mgr Elżbieta Suckiel-Żurkowska .