Finał III Konkursu Matematycznego “Myśl logicznie”


13 lutego 2020 roku odbyła sie III edycja Konkursu Matematycznego “Myśl logicznie”. Organizatorami wydarzenia był Zespół Szkół Technicznych i Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie, patronat objęła Politechnika Częstochowska. Konkurs zgłoszony został do wykazu konkursów artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i upowszechniania wiedzy o wielkich Polakach – ludziach nauki i techniki, odkrywcach i podróżnikach, walczących o wolność ojczyzny. W tej edycji głównym bohaterem był Marian Rejewski – polski matematyk i kryptolog, który w 1932 roku złamał szyfr Enigmy.

W konkursie wzięło udział 39 uczniów z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Częstochowy i powiatu.

Zwycięzcy tegorocznej edycji:

I miejsce – Maria Kupczyk – SP nr 54 w Częstochowie
I miejsce – Szymon Zdunek – SP nr 54 w Częstochowie
II miejsce – Apolonia Bogacz – SP nr 1 w Częstochowie
III miejsce – Dominika Caban – SP nr 2 w Częstochowie
III miejsce – Mateusz Tomalak – SP nr 54 w Częstochowie
III miejsce – Norbert Kowalski – SP w Poraju

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce i rozwijaniu matematycznych pasji.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w jego kolejnych edycjach.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji poświęconej Marianowi Rejewskiemu – znakomitemu polskiemu matematykowi i kryptologowi oraz jego portretów wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

 

Prezentacja