Apel Jasnogórski 3 Maja


Ponad sześćdziesięciu kadetów z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie i Szkoły Podstawowej nr 19, pod sztandarami szkolnymi i sztandarem Korpusu Kadetów w Częstochowie wzięło udział w uroczystym Apelu Jasnogórskim z udziałem przedstawicieli Wojska Polskiego wieńczącym uroczystość Królowej Polski.
Uroczystość rozpoczęła zbiórka przed jasnogórskim Arsenałem podczas której Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Częstochowie mjr Paweł Kowalczyk złożył meldunek dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Następnie zaproszeni goście; kombatanci, parlamentarzyści, duchowieństwa i przedstawiciele władz lokalnych udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Po nich do świątyni wmaszerowały pododdziały Korpusu Kadetów i poczty sztandarowe.
W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadzeni modlili się za Ojczyznę i pokój dla świata.