Zawodowy koncert kolęd


Od trzech lat w Zespole Szkół Technicznych z dużym powodzeniem działa szkolny zespół muzyczny, który przygotowuje oprawy muzyczno-wokalne wielu uroczystości szkolnych. Grupę tworzą uczniowie z Technikum nr 12 im. Jana Pawła II.

Z inicjatywy młodzieży szkolnej 25 stycznia 2018 roku odbył się „Zawodowy Koncert Kolęd” tematycznie związany z Bożym Narodzeniem. Celem imprezy było promowanie pięknej tradycji i kultury polskiej. Kolędy i pastorałki są przecież świadectwem polskiej tożsamości narodowej i chrześcijańskiej. Trudno sobie wyobrazić życie człowieka bez piosenki. Trudno sobie wyobrazić również Polaków w okresie Bożego Narodzenia bez kolęd. W „Zawodowym Koncercie Kolęd” wykonano tradycyjne utwory w nowoczesnej aranżacji. Specjalnie na tę okazję przygotowano dla Maryi oraz Józefa stroje i dekoracje, które odnosiły się do kierunków kształcenia w Zespole Szkół Technicznych. Tradycyjny żłóbek  naszej aranżacji został zamieniony na taczkę budowlaną – niezbędny element pracy każdego „budowlańca”. Przygotowane przez uczniów stroje były ilustracją kierunków kształcenia w szkole i zarazem ich promocją.

Koncert został przygotowany przez uczniów klas technikum: technik architektury krajobrazu, technik energetyki odnawialnej, technik budownictwa, technik budownictwa (klasa mundurowa).

Wokalnie uczniów przygotowały nauczycielki języków obcych: Aleksandra Organa i Ewelina Twardowska- Mucha natomiast całą scenografię Ewelina Sirek.

Młodzież wykonała kolędy oraz pastorałki po polsku przy akompaniamencie pianina oraz gitary. Podczas koncertu zespół zaprezentował między innymi takie utwory jak:

Lulajże Jezuniu, Wśród nocnej ciszy, Świąteczny song, Gore Gwiazda, Mizerna cicha.

W szkole o profilu technicznym uczniowie uzdolnieni muzycznie mogli pokazać swoje umiejętności wokalne i instrumentalne.

Celem organizowanego koncertu było również rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia. To spotkanie z drugim człowiekiem, które burzy mury powstające wokół nas i w nas samych.

Młodzież serdecznie dziękuje Panu Rafałowi Piotrowskiemu- dyrektorowi  Zespołu Szkół Technicznych za umożliwienie zorganizowania koncertu kolęd.

Należy także zaznaczyć, że w uroczystości oprócz gospodarzy uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 28, której występ nagrodzono wielkimi brawami  Po zakończeniu uroczystości zaproponowaliśmy gościom wspólne kolędowanie w przyszłym roku.