Rewaloryzacja Parku Oliwskiego – warsztaty terenowe nauczycieli architektury krajobrazu


Nauczyciele przedmiotów zawodowych Joanna Tomczak i Agnieszka Tomaszewska uczestniczą w wyjazdowym seminarium i warsztatach dotyczących zagadnień geodezyjnych i problematyki rewitalizacji zabytkowych założeń ogrodowych.

Jednostką przyjmującą uczestników z całej Polski jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku, a organizatorem szkolenia Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

W ramach zajęć terenowych architekci krajobrazu i nauczyciele odwiedzili zabytkowe parki – perły Pomorza , min.: Park Oliwski, Park Schopenhauera, Park Oruński – aktualnie w przebudowie.

Przewodnikiem po zabytkowym Parku Oliwskim była Pani mgr inż. Joanna Paniec – Ogrodnik Miejski, Dział Rozwoju Przestrzeni Publicznej Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Pani architekt w ciekawy sposób przedstawiła historię założenia ogrodowego, problemy rewaloryzacji, utrzymania i użytkowania obiektu.

Park podzielony jest na widoczne w przestrzeni elementy kompozycyjne: ogród barokowy, ogród krajobrazowy, alpinarium, kolekcję dendrologiczną i palmiarnię, która zostanie niebawem wyremontowana.

Park Oliwski to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna i ciszy pośrodku miasta. Jest to wymarzone miejsce do kontemplowania zieleni i odzyskania wewnętrznej równowagi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i odwiedzenia strony internetowej Parku Oliwskiego.

http://www.parkoliwski.gdansk.pl