Ferie w mieście 2018


Dobiegła końca kolejna akcja „Ferie w mieście z ZST” organizowana przy współpracy Urzędu Miasta w Częstochowie. Czas na krótkie podsumowanie. W zajęciach zaproponowanych przez szkołę w okresie ferii wzięło udział łącznie 100 osób. Na brak atrakcji nasi uczniowie nie mogli narzekać. W pierwszym tygodniu ferii odbyły się warsztaty plastyczne, zajęcia na kręgielni, na lodowisku oraz w sali gimnastycznej.
W drugim tygodniu dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, organizowana przy współpracy PTTK. Zwiedzający eksponaty mogli poznać otaczającą nas rzeczywistość różnymi zmysłami poprzez zabawę, doświadczenia i eksperymenty. Na uczniów czekały ścieżki edukacyjne, które pokazywały skąd bierze się prąd i jak można nim zarządzać. Pierwsza ścieżka edukacyjna dotyczyła przetwarzania energii, druga rozwoju wiedzy i cywilizacji, a trzecia pozwoliła zgłębić tajemnice mikro i makroświata. Młodzież  w ciekawy i mądry sposób spędziła czas w Centrum Nauki i Techniki.
W ferie nie brakowało także emocji sportowych. Dwie drużyny z naszej szkoły pod opieką pani Justyny Długosz zdobyły II i III miejsce w Zimowym Turnieju Siatkówki Dzikich Drużyn. Serdecznie gratulujemy udanego występu sportowego.
 
Duża frekwencja na zajęciach bardzo cieszy i świadczy o potrzebie ciekawego i radosnego, dostarczającego  pozytywnych emocji spędzania wolnego czasu. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy na kolejną edycję w wakacje.