I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”


Mateusz Bensch, uczeń pierwszej klasy technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych” – w grupie uczeń szkoły ponadpodstawowej.

Konkurs skierowany był do młodzieży szkół ponadpodstawowych, studentów i doktorantów. Organizatorem wydarzenia była Akademia Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej.

Celem konkursu było zaprezentowanie nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań w wykorzystywaniu technologii i pozyskiwaniu energii z farm wiatrowych.

Mateusz stworzył prezentację z pomysłem na w pełni mobilne morskie farmy wiatrowe. Jego prezentacja została zakwalifikowana do kolejnego etapu, który odbył się w dniach 2-4 grudnia w formie wideokonferencji. Ostatecznie uczeń wygrał konkurs w kategorii młodzież szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy! 

Mobilne farmy wiatrowe – Mateusz Bensch