Godzina dla Ziemi – dołącz do akcji


Corocznie jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego – cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów w ramach akcji  „Razem dla planety”.  W tym roku jest to sobota, 23 marca, godzina 20:30. To już 15. edycja tej akcji w Polsce, a 16. na świecie.

Społeczność Zespołu Szkół Technicznych 23 marca o godzinie 20:30 dołącza do Godziny dla Ziemi i wyłącza światło w swoich domach.

Zjednoczmy nasze działania i pomagajmy rozwiązywać problemy środowiska naturalnego.

 

Po co mam gasić światło?

Godzina dla Ziemi WWF to coś więcej niż zgaszenie światła na 60 minut. Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii; to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów.  Akcja zorganizowana jest po to, żeby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi.  

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF w Polsce dedykowana jest rzekom.