Budowa ogrodu sensorycznego


Uczniowie z klasy trzeciej technikum architektury krajobrazu (TAK/P) pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Eweliny Sirek-Herbsztrejt i Joanny Tomczak realizowali, zgodnie z projektem, ogród sensoryczny w Miejskim Przedszkolu nr 25 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Częstochowie.

Uczniowie pracowali w ramach zajęć praktycznych i pracowni realizowanych w terenie. Przez kolejne trzy dni we wrześniu i w październiku udało nam się zrealizować szereg prac mających na celu założenie przyjaznego ogródka przedszkolnego.

Podczas pierwszego etapu wytyczyliśmy w terenie zarys rabat zgodnie z projektem zagospodarowania i ściągnęliśmy darń. W kolejnym dniu zniwelowaliśmy teren i została rozłożona włóknina, chroniąca glebę przed utratą wilgoci i wyrastaniem chwastów. Ostatni etap to posadzenie krzewów i drzew ozdobnych w wyznaczonych miejscach i wyściółkowanie rabat korą kompostową.  Wszystkie prace wykonaliśmy zgodnie ze sztuką ogrodową.

Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem. To jest już kolejna realizacja tworzona w ramach współpracy międzyszkolnej i kolejna możliwość nauki współpracy i działania w grupie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych praktyk.