Żywy łańcuch rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi


14 marca 2023 roku w związku z Dniem Liczby PI w naszej szkole odbył się konkurs na PI- Rebus (do 17.03.2023 r do godz.12.00 można głosować na najlepsze prace na FB szkolnym) oraz utworzono „żywy łańcuch” rozwinięcia dziesiętnego Ludolfiny. Wszyscy obecni w szkole uczniowie ustawili się w szeregu i stworzyli „meksykańską falę” prezentując kartki z kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby PI. Do pobicia światowego rekordu Guinnessa nam daleko, ale… w przyszłym roku spróbujemy powtórzyć akcję wraz z zaprzyjaźnionymi szkołami i może wówczas uda się trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Obecnymi rekordzistami w tej kategorii są uczniowie z the Sultan’s School z Omanu. Rekord pobili 14.03.2018 roku, a w wydarzeniu wzięły udział 1182 osoby.

Organizacji przedsięwzięcia w Zespole Szkół Technicznych przyświecała idea, aby myśleć o matematyce jako o Królowej Nauk, nie tylko od święta i aby przezwyciężać strach przed nią. Chodziło o pokazanie, że matematyka jest wszechobecna w życiu każdego człowieka i należy się z nią oswajać, a także zafascynować nią dzieci i młodzież.

Dziękuję wszystkim za udział w ww. akcji i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach, imprezach i przedsięwzięciach organizowanych w naszej szkole.

Renata Kręciwilk