ZST na Gminnych Targach Edukacyjnych we Wrzosowej


Dnia 7 lutego 2019 roku odbyły się Gminne Targi Edukacyjne w Zespole Szkół we Wrzosowej. Coroczne targi gromadzą szkoły branżowe i licea z Częstochowy, które na stoiskach targowych przedstawiają swoje aktualne oferty edukacyjne. Nauczyciele przedmiotów zawodowych i uczennice z klasy technikum architektury krajobrazu prezentowały kierunki kształcenia oferowane przez Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie. Mówiły o walorach naszej szkoły: świetnej lokalizacji, zawodach z branży budowlanej, architektury krajobrazu, energetyki  odnawialnej i instalatorskiej, innowacjach pedagogicznych, zajęciach dodatkowych, warsztatach i cyklicznych imprezach, praktykach krajowych i zagranicznych w Hiszpanii, Anglii i Niemczech. Zachęcały do odwiedzenia szkoły podczas dnia otwartego w czasie trwania Festiwalu Techniki w marcu oraz odwiedzenia strony internetowej szkoły.

Stoisko przygotowane przez nauczycieli i uczniów wyglądało bardzo profesjonalnie i atrakcyjnie. Do dekoracji stoiska wykorzystano prace uczniów: makiety, projekty zagospodarowania ogrodów, kompozycje florystyczne w postaci pięknych, barwnych Flowers Box, banery, ulotki informacyjne, prezentacje multimedialne. Nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców odwiedzających targi edukacyjne.