Zespół Szkół Technicznych świętował urodziny św. Jana Pawła II


17 maja, w przeddzień 104. urodzin św. Jana Pawła II, na placu Daszyńskiego przy pomniku Papieża Pielgrzyma w Częstochowie miała miejsce uroczystość poświęcona   wielkiemu Polakowi, honorowemu mieszkańcowi Częstochowy.

Nie mogło zabraknąć na tym spotkaniu przedstawicieli naszej szkoły, której patronuje święty Papież Polak. Dyrekcja ZST, nauczyciele katecheci oraz uczniowie włączyli się w przygotowanie tego radosnego wydarzenia. Młodzież z klas mundurowych trzymała wartę przy pomniku i Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej, Liliana Ostrowska z 1 TAK i Dominik Rak z 3TAK prowadzili spotkanie, a uczeń z 4AO Szymon Wrzalik wcielił się w rolę Papieża.

Wydarzenie miało bardzo radosny charakter z udziałem dzieci i młodzieży z częstochowskich szkół, którzy przybyli ze swoimi swoimi nauczycielami, katechetami  i księżmi. Był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie, krakowiak w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Henryka Sienkiewicza,  a także tańce lednickie zaprezentowane przez młodzież z V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Mogliśmy też zobaczyć występ  tancerek z Częstochowskiego Teatru Tańca.

          Wśród honorowych gości na urodzinowym świętowaniu byli: naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, Katarzyna Centkowska-Wydmuch, kierownik Referatu Organizacji Wydziału Edukacji UM, ks. Paweł Wróbel, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Częstochowskiej oraz dyrektorka naszej szkoły Patrycja Rozpondek. Koordynatorką całego spotkania była Siostra Milena, znana mieszkańcom naszego miasta jako pomysłodawczyni różnych akcji.

          Na zakończenie miało miejsce złożenie kwiatów pod pomnikiem, wypuszczenie białych, czerwonych i żółtych balonów. Jak na urodziny przystało – nie zabrakło słodkości, których fundatorem była Fundacja św. Barnaby, parafia św. Józefa oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta.