Zakończenie praktyk w Hiszpanii dla uczniów z TAK


Zakończenie praktyk w Hiszpanii dla uczniów z technikum architektury krajobrazu

2 listopada 2018 roku uczniowie technikum architektury krajobrazu zakończyli miesięczne praktyki w Hiszpanii, realizowane w ramach projektu mobilności Europejscy Zawodowcy, finansowanego z programu Erasmus+.

Uczestnicy pożegnali się ze swoimi hiszpańskimi opiekunami w miejscu odbywania stażu: Alhambra, Uniwersytet w Grenadzie. Na uroczystości zakończenia praktyk otrzymali certyfikaty Europass Mobility. Pożegnanie odbyło się w stylu halloween w Hostelu w Grenadzie. 

Dzięki uczestnictwu w stażu uczniowie podnieśli poziom swoich kompetencji zawodowych, takich jak praca w zespole i w międzynarodowym środowisku, zapoznali się z kierunkami kształtowania krajobrazu, lokalnymi technologiami i roślinnością typową dla obszaru Hiszpanii na przykładzie ogrodów Andaluzji. 

Oprócz tego zwiększyli swoje kompetencje językowe w zakresie praktycznego zastosowania języka angielskiego zawodowego i opanowali podstawy języka hiszpańskiego. 

Praca w zabytkowych ogrodach hiszpańskich pozwoliła uczniom na poszerzenie wiedzy z historii sztuki ogrodowej, architektury i poznanie kultury regionu południowej Hiszpanii, Andaluzji i realiów życia tam panujących.

Wyjazd ten będzie dla uczestników projektu niezapomnianym przeżyciem i inspiracją zawodową w zakresie szeroko pojętej dziedziny jaką jest architektura krajobrazu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.