Zajęcia projektowe w ZST


Uczennice z klasy drugiej technikum architektury  krajobrazu  wykonują ćwiczenia w formie zdalnej w ramach pracowni projektowania architektury krajobrazu. Zadanie polegało na opracowaniu aranżacji i wizualizacji ogrodu o danym stylu  przy pomocy dostępnego programu komputerowego wspomagającego proces projektowy.

Uczennice z klasy drugiej TAK/G wykonały projekty ogrodów w różnych stylach: formalnym, nowoczesnym, wiejskim, angielskim i orientalnym. Ogrody miejskie są najpopularniejsze i cechują się prostą i czytelną kompozycją. Ogród wiejski z kolei jest charakterystyczny nie tylko dla samej wsi, ale również dla miejsc, których właścicielami są osoby lubiące wszelkie rozwiązania ekologiczne i zbliżające do natury. Ogród kombinowany (złożony) stanowi połączenie obu wyżej wymienionych koncepcji, czyli formalnej i swobodnej. 

Następny etap prac projektowych będzie polegał na zakomponowaniu arkusza projektowego z wykorzystaniem aplikacji Internetowej. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów.