Wycieczka do Guimaraes i Bragi


Podczas praktyk w Portugalii odbyliśmy wycieczkę do dwóch historycznych miast: Guimaraes i Bragi.
Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy był zamek w Guimaraes, który został wzniesiony w celu ochrony wybudowanego w X w. klasztoru. Tutaj prawdopodobnie przyszedł na świat pierwszy król Portugalii. Twierdza była miejscem zamieszkania dla kilku rodzin królewskich, które przyczyniły się do jej rozbudowy. W XX w. zamek został sklasyfikowany jako Narodowy Zabytek, a następnie poddano go renowacji.

Kolejnym celem naszej wycieczki była Braga – jedno z najstarszych miast w Portugalii. Na początku zwiedziliśmy sanktuarium Bom Jesus do Monte, które charakteryzuje się niesamowitą architekturą i oferuje piękny widok na okolice. Schodząc schodami w dół mijaliśmy sześć kapliczek przedstawiających pasję Jezusa. Mieliśmy również okazję zobaczyć tamtejszy park.

Następnie zwiedziliśmy katedrę rzymskokatolicką w Bradze, wybudowaną w roku 1070, będącą najstarszym kościołem na terenie Portugalii. Przyciąga ona swoimi bogatymi zdobieniami, licznymi kaplicami i największym zabytkiem – gigantycznymi organami.

Ostatnim miejscem naszej wycieczki było centrum Bragi, do którego prowadzi zabytkowa brama wjazdowa Arco da Porta Nova. Ponadto mogliśmy zwiedzić zabytkowe ogrody Santa Barbara oraz liczne kościółki i kapliczki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.