Wycieczka do Fatimy i Aveiro


W sobotę uczniowie odbywający praktyki w Portugalii brali udział w wycieczce do stolicy duchowej Portugalii – Fatimy oraz przepięknego miasteczka Aveiro.

Pierwszym punktem programu był przystanek w Fatimie. Tam zobaczyliśmy między innymi: Kaplicę Objawień, gdzie 13 maja 1917 r. pierwszy raz Matka Boża objawiła się trzem pastuszkom, Bazylikę Matki Bożej Różańcowej, która została wybudowana na prośbę samej Matki Boskiej: „Chcę, żeby zbudowano tu kaplicę”, Wysoki Krzyż, który jest najwyższym punktem Sanktuarium Fatimskiego i  Bazylikę Trójcy Przenajświętszej, najpóźniej wybudowaną i najnowocześniejszą.

Aveiro było kolejnym punktem naszej wycieczki. Jest ono nazywane często „Wenecją Portugalii” z uwagi na kanały wodne, które je przecinają. Sami mieliśmy okazję odbyć rejs tradycyjną łodzią- moliceiros, z której mogliśmy podziwiać sławne zabytki miasteczka, takie jak: dawną fabrykę ceramiki – obecnie Centrum Kongresowe, nowoczesną dzielnicę miasta czy stare domki rybaków. Po rejsie przespacerowaliśmy się po starym mieście, gdzie widzieliśmy między innymi targ rybny.

Następnie udaliśmy się do Costa Nova – urokliwiej mekki turystów w okolicach Aveiro, gdzie mogliśmy podziwiać kolorowe domki w paski nad oceanem oraz przepiękne piaszczyste plaże.

Zapraszamy do zapoznania się z zabytkami i kulturą Portugalii w galerii zdjęć.