Warsztaty florystyczne w ramach Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych


Uczniowie z klasy trzeciej technikum architektury krajobrazu z nauczycielem przedmiotów zawodowych Joanną Tomczak zorganizowali warsztaty florystyczne dla dzieci i młodzieży z częstochowskich szkół podstawowych. Uczniowie wykonywali wspólnie wianki florystyczne, kompozycje osadzone w naczyniach i dekoracje świąteczne.
Uczestnicy warsztatów poznali  podstawowe zasady tworzenia kompozycji, techniki florystyczne, min.: technikę owijania, klejenia, zasady doboru barw, faktur i tekstur. Powstały bardzo oryginalne i estetyczne dekoracje.
Na warsztatach panowała miła i wesoła atmosfera, starsi koledzy i koleżanki chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą z zakresu architektury krajobrazu i florystyki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.