VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”


1 października 2019 roku odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, zorganizowanego dla upamiętnienia wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wzięło w nim udział szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego było osiągnięcie minimum 75 % punktów możliwych do uzyskania. Niestety nikomu z naszej szkolnej reprezentacji nie udało się uzyskać wymaganego minimum, ale warto pogratulować tym, którym zabrakło naprawdę niewiele.

Mistrzami polskiej ortografii Zespołu Szkół Technicznych zostali w kolejności:

I miejsce ex aequo – Patrycja Olbrych z klasy II tb i Kacper Suś z klasy I takg

II miejsce ex aequo – Weronika Wiewiórowska z klasy IV tak i Piotr Koza z klasy II a/s

III miejsce – Wiktoria Bekus z klasy III tak