V miejsce w ogólnopolskim konkursie “Postaw na Słońce”


Grupa uczniów z technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zajęła piąte miejsce w etapie  badawczym konkursu „Postaw na Słońce” zorganizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Do rywalizacji przystąpiło 55 szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna Sun-Ecojura w składzie: Paulina Piskorska, Mateusz Pala, Jakub Sikora, Damian Trzeszkowski, Kryspin Kocot i  Patryk Połys od października do lutego pracowała nad raportami zdobywając 633,33 pkt na 700 możliwych.

“Postaw na Słońce” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów, który zakłada przekazanie młodzieży kompletnej wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i możliwości ich wykorzystywania. Etap badawczy polegał na zdobyciu wiedzy o wytwarzaniu energii elektrycznej oraz o OZE- w szczególności fotowoltaice, a następnie pozyskaniu właścicieli domów i  zaprojektowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych dla 3 budynków- mierząc zużycie energii. Następnie zespół przedstawił  kalkulację środowiskową  i rachunek ekonomiczny planowanych modernizacji.