V. Konkurs Matematyczny “Myśl logicznie”


Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie zapraszają do udziału w V. Konkursie Matematycznym „Myśl logicznie”, adresowanym do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i upowszechnianie wiedzy o wielkich Polakach – ludziach nauki i techniki, odkrywcach i podróżnikach, walczących o wolność ojczyzny. Tegoroczny zestaw konkursowy składać się będzie z dwóch części: logiczno-rachunkowych zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz krzyżówki tematycznej. Krzyżówka tematyczna w tej edycji konkursu dotyczyć będzie postaci Jana Józefa Ignacego Łukasiewicza – polskiego farmaceuty, przedsiębiorcy, działacza społecznego i patriotycznego, filantropa, wynalazcy lampy naftowej. Ignacy Łukasiewicz przeprowadził pierwszą na świecie destylację ropy naftowej metodami naukowymi, był współzałożycielem pierwszej w dziejach kopalni ropy naftowej.

Konkurs odbędzie się 8 marca 2022 r. o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Technicznych, al. Jana Pawła II 126/130, 42-202 Częstochowa, tel. 34 361 29 04.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi 30 marca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 39 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie, ul. Mikołaja Kopernika 79/87, 42-217 Częstochowa. Szczegóły uroczystości będą podane w dniu konkursu – 8 marca 2022 r.

Koordynatorem konkursu  jest pani Aneta Kazibudzka – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Technicznych (kontakt: aneta.kazibudzka@zst.czest.pl).

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie udziału przez szkołę na adres mysl-logicznie@zst.czest.pl Zgłoszenia oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych należy przysłać w  terminie do 2 marca 2022 r. Więcej szczegółów w Regulaminie V. Konkursu Matematycznego „Myśl logicznie”

Konkurs został zgłoszony do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022.

Poniżej zamieszczamy również przykładowe adresy stron, na których można szukać wartościowych informacji na temat bohatera tegorocznej krzyżówki – Ignacego Łukasiewicza:

Ignacy Łukasiewicz – król nafty | Portal historyczny Histmag.org – historia dla każdego!

Ignacy Łukasiewicz – biografia, życiorys, ciekawostki, cytaty (obliczaludzi.com)

Ignacy Łukasiewicz – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!