Uroczystości katyńskie na cmentarzu Kule w Częstochowie


W niedzielę 25 września 2022 roku poczet sztandarowy, złożony z trzech uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych, reprezentował naszą szkołę podczas obchodów katyńskich na częstochowskim cmentarzu Kule. Nasza delegacja stała koło ołtarza w kaplicy cmentarnej w czasie mszy świętej, odprawionej w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej. Po zakończeniu nabożeństwa poczet sztandarowy ZST poprowadził marsz uczestników uroczystości katyńskich do położonego nieopodal kaplicy pomnika upamiętniającego częstochowian, którzy zostali zamordowani przez Sowietów w Katyniu, Miednoje, Bykowni i Twerze. Tam nasi uczniowie dołączyli do delegacji klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. Wspólnie oddano hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość uświetniły okolicznościowe przemowy przybyłych gości. Na zakończenie złożono kwiaty i wieńce oraz zapalono znicze przy pomniku katyńskim.