Uroczyste otwarcie ogrodu sensorycznego


22 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka w Częstochowie odbyło się uroczyste otwarcie ogrodu sensorycznego, zaprojektowanego i wykonanego przez uczniów technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół Technicznych. W inauguracji udział wziął Rafał Piotrowski Naczelnik Wydziału Edukacji UM Częstochowy, a także przedstawiciele rady miasta – Krystyna Stefańska i Dariusz Kapinos. Dyrektor ZST Patrycja Rozpondek wraz z innymi zaproszonymi gośćmi dokonała symbolicznego otwarcia ogrodu poprzez przecięcie wstęgi. Uczestnicy wydarzenia zostali wprowadzeni w sensoryczną przestrzeń przez barwną bramę z pomocą fantastycznych przedszkolaków. Mieli także okazję wszystkimi zmysłami poczuć różnorodność faktur, kolorów i zapachów. Ogród jest wynikiem współpracy między placówkami i stanowi etap początkowy kształtowania ekologiczno-terapeutycznej zielonej przestrzeni w obrębie SSP 23.
Podczas uroczystości zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć zaprezentowaną przez wychowanków szkoły część artystyczną, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Wspaniałym dzieciom i pedagogom SSP 23 dziękujemy za cenną lekcję empatii i wrażliwości.