Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 2021


W ramach organizacji Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych w Zespole Szkół Technicznych odbyła się prezentacja branży budowlanej.

Przedsięwzięcie to skierowane było do uczniów szkół podstawowych, żeby przekazać im jak najwięcej informacji na temat edukacji zawodowej i inspirować do bardziej przemyślanych i trafnych wyborów kariery edukacyjnej i zawodowej.

Chcąc zachęcić uczniów do wyboru kierunku budowlanego, 17 listopada 2021r. zostały zorganizowane w naszej szkole warsztaty o tematyce budowlanej, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie.

Młodzież została zapoznana z kierunkami kształcenia w zawodach budowlanych takich jak: technik budownictwa oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

W ramach warsztatów uczniowie mieli możliwość zbudowania fragmentu muru zgodnie z zasadami wiązania cegieł, zaprojektowania wnętrza mieszkania i elewacji budynku.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za zainteresowanie tematyką budowlaną oraz zaangażowanie i aktywny udział w warsztatach.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy!