Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 2021


22 listopada 2021 r. w ramach organizacji Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych w Zespole Szkół Technicznych zostały zorganizowane warsztaty prezentujące kierunek technika architektury krajobrazu.

Projekt skierowany był do uczniów ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Nieradzie.

W pierwszej części spotkania młodzież zwiedziła ogród przyszkolny, przedstawione i omówione zostały jego strefy: dydaktyczna, użytkowa, wypoczynkowa. Uczniowie zostali również zapoznani z planem prac pielęgnacyjnych, jakie są wykonywane w ogrodzie w ciągu roku, a także z projektami, które są realizowane w naszej szkole pod nazwą „Zielone ZST”

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty florystyczne, podczas których młodzież miała okazję poznać historię i tradycje związane z choinką bożonarodzeniową. Zgłębiając tajniki zawodu florysty, uczniowie własnoręcznie wykonali i ozdobili świąteczne drzewka.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za zainteresowanie tematyką architektury krajobrazu i florystyką oraz zaangażowanie i aktywny udział w warsztatach.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy!