Turniej Piłki Nożnej im. Jana Pawła II


11 czerwca 2024 roku odbył się w Zespole Szkół Technicznych finał Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Pawła II z udziałem pięciu drużyn, wyłonionych w ramach wcześniej przeprowadzonych eliminacji w szkołach podstawowych na terenie naszego miasta.
Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP nr 53
II miejsce – SP nr 38
III miejsce – SP nr 48
IV miejsce – SP nr 31
V miejsce – SP nr 37
“Królem Strzelców” został Franciszek Brzeziński uczeń SP nr 53
Turniej był okazją do uczczenia pamięci o Janie Pawle II, popularyzacji piłki nożnej jako formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej. Była to również świetna okazja do integracji środowiska lokalnego i promocji szkoły.

Fundatorem nagród dla drużyn piłkarskich był Arcybiskup Wacław Depo. Szkoła, która zajęła I miejsce otrzymała kolekcjonerską koszulkę z podpisami piłkarzy klubu RKS Raków Częstochowa, którą zasponsorował Wydział Edukacji UM Częstochowy. Nagrodę zwycięskiej drużynie wręczył Naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!