Szkolenie kadry nauczycielskiej w ramach programu Erasmus Plus


W dniach 2-9 czerwca dwóch nauczycieli ZST odbyło kurs „Basic English for European Projects” w ramach projektu Erasmus +. W ciągu tygodnia wraz z nauczycielami z Włoch, Słowacji i Niemiec pracowaliśmy w Atenach nad zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem języka angielskiego w projektach europejskich. Kurs podnosił także umiejętności językowe. Zapoznaliśmy się z wieloma przydatnymi narzędziami, które wykorzystuje się podczas tworzenia projektów E-twinning i w czasie pracy na  platformie ESEP.

W ramach programu kulturowego wspólnie zwiedziliśmy Muzeum Akropolu- rezultatem czego była praca zespołowa. W kolebce cywilizacji europejskiej zobaczyliśmy ateńskie ikony – świątynie na Akropolu, świątynię Zeusa , Łuk Hadriana oraz grecką i rzymską agorę.  Kurs zakończył się otrzymaniem certyfikatu.