Szkoła do hymnu


W piątek, 08 listopada 2019 r. na czwartej godzinie lekcyjnej obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.

O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły przerwali swoje zajęcia, powstali i odśpiewali uroczyście Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej, który rozbrzmiewał również poprzez szkolny radiowęzeł. Włączyliśmy się w ten sposób w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej pod nazwą „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Hymn zaintonowali zgromadzeni na górnym korytarzu szkoły uczniowie klas mundurowych wraz z wybranymi uczniami klas pierwszych i czwartych. Pozostała młodzież naszej szkoły została w swoich salach i tam uroczyście odśpiewała hymn.

Po odśpiewaniu hymnu odbyła się prelekcja, której można było wysłuchać przez radiowęzeł.