Święty Mikołaj w ZST


Za oknami nie ma jeszcze śniegu, choć to już początek grudnia, ale powoli przygotowujemy się do zimy i obchodów najpiękniejszych dni w roku – świąt Bożego Narodzenia. Pierwszym sygnałem zbliżających się świąt jest 6 grudnia – dzień Świętego Mikołaja, który co rok odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przywozi im upragnione prezenty.

Nie zawiódł nas i w tym roku, przybywając do naszej szkoły w towarzystwie trzech pięknych śnieżynek. Wizytę Świętego Mikołaja nasi uczniowie przyjęli entuzjastycznie. Było dużo uśmiechu i radości, zwłaszcza, że Święty Mikołaj nie przybył z pustymi rękami, lecz z koszami pełnymi słodkości, którymi chętnie częstował naszych uczniów w zamian za wykonanie jakieś krótkiego zadania, udzielenie odpowiedzi na pytanie lub rozwiązanie zagadki.

Odwiedzając Zespół Szkół Technicznych Święty Mikołaj zobaczył, jak pięknie nasza szkoła została przystrojona. Na korytarzach i w pracowniach pojawiły się bowiem wspaniałe świąteczne ozdoby – choinki, bałwanki, renifery i aniołki. Zrobiło się naprawdę bardzo świątecznie, zapewne nie tylko ze względu na inicjatywę Samorządu Uczniowskiego, który pod koniec listopada ogłosił konkurs na świąteczną dekorację sal, ale głównie z potrzeby wyrażenia radości, jaka gości w naszych sercach z okazji Bożego Narodzenia.

Uczniowie wszystkich klas przystąpili do konkursu i wspaniale przystroili swoje sale świątecznymi drzewkami, lampkami, gwiazdkami, stroikami i innymi ozdobami świątecznymi oraz napisami głoszącymi : “Wesołych Świąt!” Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w dekorowaniu swoich pracowni. Poziom wykonania ozdób był naprawdę wysoki, wiele sal wyglądało przepięknie, a komisja oceniająca miała bardzo trudne zadanie..

Ostatecznie jury zadecydowało:

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła pracownia nr 41, którą przystroiła klasa III TAK  

Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo sale: nr 15 udekorowana przez klasę IV TB oraz  nr 42 ozdobiona przez klasę III A/B

Natomiast trzecie miejsce zajęła sala nr 40, którą przygotowała  klasa I T/T

Gratulujemy klasom wspaniałych pomysłów oraz dziękujemy za nadanie świątecznej atmosfery naszej szkole. Życzymy wszystkim, aby ten wyjątkowy świąteczny klimat, jaki powoli staje się naszym udziałem przyczynił się do głębszego i radosnego przeżycia Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt!