Święty Mikołaj w Zespole Szkół Technicznych


Początek grudnia i pierwszy śnieg za oknami zapowiadają zimę i powoli wprowadzają nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Pierwszą oznaką przypominającą nam o zbliżających się świętach jest 6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja, na który czekają wszystkie mniejsze i większe dzieci. Czekaliśmy na niego także i w tym roku, więc ucieszyliśmy się bardzo, kiedy zobaczyliśmy go w progach naszej szkoły, w towarzystwie pięknych śnieżynek.

Przyjazd Świętego Mikołaja nasi uczniowie przyjęli entuzjastycznie. Było dużo radości, zwłaszcza, że Święty Mikołaj nie przybył z pustymi rękami, lecz z koszami pysznych słodkości, którymi wszystkich ochoczo częstował. Przed otrzymaniem słodyczy należało jednak wykonać prośbę Mikołaja, np. odpowiedzieć na pytania, zrobić jakieś krótkie zadania, lub rozwiązać zagadkę.

Wizyta tego miłego gościa bardzo przypadła naszym uczniom do gustu, wielu żałowało, że pojawia się on w domach czy szkołach tylko raz w roku, inni rozpoczęli już oczekiwanie na jego kolejną wizytę, starając się przeżyć cały rok w taki sposób, aby Święty Mikołaj zechciał wrócić i przywieźć ze sobą dużo radości oraz jeszcze więcej słodkości. Mamy nadzieję, że zasłużymy na to, by zaplanował wizytę u nas również w kolejnych latach!