Święto Niepodległości w ZST


Uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły, rozpoczęły się już 8 listopada. W Truskolasach na placu przed kościołem Św. Mikołaja uroczyście odsłonięto obelisk poświęcony żołnierzom Oddziału Wydzielonego “Truskolasy” mjr. Mariana Szulca, którzy walcząc w obronie Ojczyzny 1 września 1939 roku, prowadzili zacięte działania opóźniające na terenie obecnej Gminy Wręczyca Wielka.
 
10 listopada, wieczorem w Filharmonii Częstochowskiej odbył się koncert poprzedzony wręczeniem wyróżnień „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie.” Jesteśmy ogromnie dumni, gdyż zostało ono wręczone Wojciechowi Kołsutowi, który współpracuje ze szkołą, a nasi uczniowie chętnie występują w jego przedstawieniach.
 
Główne miejskie uroczystości rozpoczęły się 11 listopada przed grobem Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza, skąd uczestnicy przemaszerowali na Plac Biegańskiego, gdzie przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego odczytany został Apel Pamięci i złożone zostały wiązanki kwiatów. Dziękujemy klasom mundurowym za udział w uroczystościach i godne reprezentowanie szkoły.